Profile

Layout

Cpanel

שלבים לקמת אתר אינטרנט

השלב הראשון - אפיון האתר. pic1בשלב האפיון אנו נתייחס לכמה דברים עיקריים:
א. מבנה ועיצוב לפני שנקים את האתר חשוב מאוד להחליט דבר ראשון על מבנה ומערכת ניווט באתר כך שתהיה הכי נוחה וברורה למשתמש הפשוט. בדרך כלל מבנה נכון יהיה מיקום טופ(חלק העליון באתר) ,תפריט עליון קבוע ותפריט צדדי שבו נציג מוצרים, מידע שנרצה לתת וכדומה. בשלב זה גם נחליט על עיצוב האתר, נבחר צבעים, פונט מתאים וטיפוגרפיה(מבנה הטקסט).

ב.לפני בניית האתר חשוב מאוד לדעת כמה עמודים האתר יכיל.לאחר שכבר יודעים כמה עמודים האתר יכיל, נוכל להתחיל לכתוב את הטקסט שיופיע בכל עמוד. מלבד שטקסט האתר צריך להיות בשפה שנוחה למשתמש רצוי שגם הוא יהיה בנימה אישית כך שהמשתמש ממש ירגיש שיש מישהו מאחורי האתר.כתיבת הטקסט ועיצובו חשובים מאוד לקידום האתר במנועי החיפוש השונים.

ג. תמונות בחירת התמונות
מבצעת גם כן בשלב זה כדי להתאים את התמונות שנרצה לטקסט. בחירת התמונה הנכונה בעמודי הטקסט חשובה מכיוון שהוא צריכה להמחיש את הטקסט בצורה הטובה ביותר. בדרך כלל תמונה אחת או שתיים יספיקו לעמוד טקסט אחד מכיוון שהמשתמש מעדיף להתמקד בטקסט ולקרוא את המידע שאתה מציע. כבודם של התמונות נמצא בגלריות. לכן נכין גם את התמונות לגלריה שלנו-נבחר את מיטב התמונות באיכות הטובה ביותר שיש לנו ואותם נעלה לאתר. חווית המשתמש בגלריה מלבד התמונות תלויה גם בחברה המקימה לך את האתר.

השלב השני - עיצוב ובניית האתר.
לאחר אפיון האתר אנו מוכנים לפנות לחברה שתעצב ותבנה לנו את האתר. שלב זה מתחלק לעיצוב ובנייה: עיצוב החברה תעצב לך את דף הבית ותשלח לאישורך, ברגע שתאשר את דף הבית נעבור לשלב הבנייה. ישנה אפשרות לעצב את האתר בטכנולוגית פלאש ACTION SCRIPT אין ספק שהאתר יראה מעולה בטכנולוגיה זו אך החיסרון העיקרי של FLASH הוא שגוגל לא קורא אותו בצורה מלאה. לכן לבנות אתר מלא בפלאש - לא תקין. אבל שוב, בניית אתר נעשית בהתאם לצרכים שלך. למרות בעיה זו של פלאש היום יש שפות שמחליפות את טכנולוגית פלאש ויכולות ליצור אנימציות על ידי כתיבת קוד. היתרון בכך הוא שגוגל יכולה לקרוא את האתר ולקדם אותו. אם בכל זאת רוצים לשלב את היכולות של פלאש באתר, אפשר לעצב את טופ האתר(החלק העליון) או באנרים פרסומיים בטכנולוגית הפלאש.

שלב הבנייה מתמקד בחווית המשתמש והתאמה לדפדפנים. חשוב שהאתר יבנה בהתאמה לרוב סוגי הדפדפנים, כיום Internet Explorer מהווה 80% משוק, אך 20% צופים באתר בעזרת דפדפנים כמו FireFox,Chrome וספארי של מק. לכן האתר צריך להתאים לשוק הדפדפנים הרחב.

המון חברות מציעות ממשק ניהול והקמה על בסיס מערכות ניהול תוכן מוכנות וחופשיות לשימוש. לדוגמא: ג'ומלה, וורדפרס.. ממשק זה יעיל מאוד ונוח מאחר והוא חוסך עלויות עתידיות בעדכון תוכן האתר ע"י חברת בניית האתרים. החיסרון בממשקי ניהול הוא שזה דורש זמן וידע במחשבים מאחר והמערכות ניהול לא ידידותיות במיוחד למשתמש הפשוט. הכל תלוי בתדירות שהינך מעדכן את האתר וכמה תוכן יש בו. אתר בין 6-7 עמודים בונים בדרך כלל ללא מערכות תוכן. לכן לפני שלב הבנייה צריך לקחת את ההחלטה אם בונים את האתר על גבי ממשק ניהול או בלי.

השלב השלישי - רכישת שטח אחסון וכתובת דומיין. אוקי אז יש לנו אתר בנוי ומעוצב מעולה עכשיו צריך העלות אותו לאינטרנט וכשלקוחות יקלידו www.mydomain.com יגיעו לאתר שלי. איך עושים זאת? בכדי להעלות אתר האתר לאינטרנט נצטרך לרכוש שטח אחסון על גבי שרת. חברת Hostech מציעה יופי של חבילות במחיר נמוך בהתאם לגודל האתר שלך. לקוחות מאוד ממליצים על חברה זו מאחר והשירות שלהם הוא מעולה. בנוסף תצטרך לרכוש גם שם מתחם שם מתחם אינו יקר ובדרך כלל רוכשים אותו לשנתיים רצופות.

לאחר שהאתר באוויר נצטרך לקדם אותו בגוגל. קידום אתרים זו תורה בפני עצמה. החשוב מכל בקידום אתר הוא התוכן שבאתר שלך. לכן חשוב להקפיד על כך כבר בשלב אפיון תוכן האתר.רצוי שדפי האתר יכילו כותרות, תת כותרות ויחולקו לפסקאות.כדאי בנוסף להדגיש מילים חשובות. בדרך כלל שמדגישים בטקסט מילה שנמצאת בכותרת גוגל מבין שכנראה המילה הזאת חשובה ומעלה אותה למעלה בדירוג שלו.כמו כן רצוי שכל דף יכיל קישורים לעמודים אחרים באתר שלנו. ישנם חברות שמקדמות את האתר שלך בצורה רצינית היכולה להעלות את דירוג האתר שלך למקומות יפים בגוגל לפי המילה שבחרת. אך אין חברה שיכולה להבטיח לך שמיקום האתר שלך יופיע בוודאות במקום הראשון בתצאות החיפוש, לכן, אם חברה לקידום אתרים מבטיחה לך זאת, לא הייתי רוכש ממנה שירות. גוגל מסתכלת בנוסף על ותק האתר שלך, הדפים שמפנים לאתר שלך, מהירות השרת שלך ותדירות העדכון שלו. ישנם עוד הרבה מאוד פרמטרים שגוגל מתייחס אליהם אבל כמו שאמרתי זו תורה שלמה...

עד כאן בקצרה על בניית אתר אינטרנט,
נתראה בפוסט הבא.
איציק חרלופסקי - DESIGN PLUS - Print & Web design
אימייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

צאיג -  עורכי דין
צאיג - עורכי דין
משרד עורכי הדין צאיג
לחץ לאתר
סקוויז - בנייה ופיתוח אפליקציות
סקוויז
בנייה ופיתוח אפליקציות
לחץ לאתר
<center>Can Come - Blog</center>
Can Come - Blog

Natural HandMade jewelry

לחץ לאתר
מועדון תוסס
מועדון תוסס
מועדון בת\בר מצווה
לחץ לאתר
מוסיקה והפקות אירועים
ערן פרחי
מוסיקה והפקות אירועים
לחץ לאתר
Design Plus - Print & Web design
Design Plus
עיצוב דפוס ואינטרנט
לחץ לאתר
אתם כאן: Home מאמרים ומדריכים שלבים לקמת אתר אינטרנט